شبکه خدمات نوآوری بومرنگ به‌عنوان کارگزار تبادل فناوری یک شرکت متقاضی، در نظر دارد در زمینه رفع نیاز فناورانه"استقرار و پیاده‌سازی سیستم یکپارچه مدیریت منابع انسانی " با کلیه افراد و شرکت‌های توانمند برای رفع این مسئله، تعامل و همکاری نماید.

ارسال پاسخ

شماره درخواست : RFP049608064
تاریخ اعلام :96/08/21
تاریخ انقضا : 96/09/03


عنوان نیاز فناورانه :

استقرار و پیاده‌سازی سیستم یکپارچه مدیریت منابع انسانی

پیشینه موضوع :

 

منابع انسانی مهم‌ترین دارایی سازمان در تحقق اهداف و فلسفه وجودی سازمان است. مدیریت منابع انسانی مجموعه فرآیندهایی است که کارایی و اثربخشی را در سازمان محقق می‌کند. امروزه از تکنولوژی جهت تسهیل کاربرد و اجرای فرآیندهای مدیریت منابع انسانی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و در نهایت ایجاد یک زیرساخت بهره‌گیری می‌شود. با توجه به حساسیت این موضوع طی دهه اخیر شرکت‌های متعدد در سراسر جهان و چندین شرکت داخلی به تهیه سیستم یکپارچه منابع انسانی از طریق نرم‌افزارهای خاص اقدام نموده‌اند.

سازمان‌دهی نیروی انسانی یکی از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین وظایف هر مدیری است، بنابراین اگر وظیفه سازمان‌دهی به‌درستی انجام نگیرد نه‌تنها دستیابی به هدف‌ها را نمی‌توان انتظار داشت بلکه حیات سازمان نیز با مخاطره روبرو می‌شود. در ساختار هلدینگی، سازمان‌دهی نیروها دربرگیرنده موارد زیر است:

مهارت‌ها، شایستگی‌ها، جانشین پروری، ارتقاء و ترفیع، بهره‌وری نیروی انسانی و کیفیت زندگی کاری.

امروزه نیاز است تا این موارد به صورت یکپارچه نظارت و راهبری گردد تا مدیران را در تصمیم‌گیری مناسب نسبت به نیروی انسانی یاری کند. برای این منظور پیاده‌سازی یک سیستم یکپارچه مدیریت منابع انسانی مدنظر می‌باشد.

 

شرح نیاز فناورانه :

 

در یکی از هلدینگ‌های بزرگ کشور که دارای 40 شرکت تابعه با تعداد 3200 نیرو با زمینه کاری خدماتی در گستره جغرافیایی قابل‌ملاحظه‌ می‌باشد، فقدان سیستم یکپارچه منابع انسانی جهت پایش، نظارت و راهبری منابع انسانی (برنامه‌ریزی منابع انسانی، نگهداشت، مدیریت عملکرد، روابط کار و جذب کارکنان) در عمل مدیریت منابع انسانی را با موانع بسیاری مواجه ساخته است. یکی از مسائل هلدینگ پایش تعداد نیروها، ماندگاری نیروها و بررسی میزان جابجایی‌ها در شرکت‌های تابعه می‌باشد که بعضاً با سوء مدیریت، بهره‌وری نیروی انسانی کاهش می‌یابد. موضوع نظارت و پایش احکام و آیین‌نامه‌ها و نحوه جاری‌سازی آن‌ها در شرکت‌های تابعه نیز از دیگر مسائل ضروری است که با وضعیت موجود تحقق آن میسر نیست. در وضعیت فعلی هیچ‌گونه سیستمی برای مدیریت و نظارت فرآیندهای مدیریت منابع انسانی در ستاد هلدینگ وجود ندارد. فقط ماژول محاسبه حقوق و دستمزد زیر نظر واحد مالی به وسیله یک نرم‌افزار مالی، با پشتیبانی یکی از شرکت‌های انفورماتیک داخلی ارائه دهنده خدمات مالی، انجام می‌پذیرد. در شرکت‌های تابعه هلدینگ نیز وضعیت سیستم منابع انسانی به همین شکل است.

ایجاد بانک اطلاعات متخصصین سازمان و امکان به اشتراک‌گذاری مهارت انسانی و تشکیل کمیته‌های تخصصی، ایجاد بانک اطلاعات برای شایسته‌سالاری و تأمین اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری اثربخش در انتخاب و انتصاب کارکنان با ارائه گزارشات مستدل و موثق از نیازهای اساسی هلدینگ است که به علت عدم وجود یک سیستم یکپارچه تاکنون محقق نشده است.

 

 

شکل 1. بخشی از یک سیستم یکپارچه مدیریت منابع انسانی

 

فازهای پروژه و یا برنامه اجرایی :

 • فاز اول - دریافت پروپوزال‌ها (حداکثر 3 آذر ماه 96)
 • فاز دوم- داوری پروپوزال‌ها و تعیین پروپوزال منتخب (حداکثر 13 آذر ماه 96)

حوزه های کلیدی موفقیت :

 راه‌حل‌ها و پیشنهادها باید الزامات زیر را رعایت نمایند :

 • ایجاد و استقرار ماژول‌های منابع انسانی جهت تحقق فرآیندهای مرتبط در هلدینگ و شرکت‌های تابعه
 • مدیریت داشبوردهای مدیریتی BI: قابلیت یکپارچه با سیستم منابع انسانی
 • ارائه داشبوردهای مدیریتی بر اساس KPI های زیر:
 1. شایستگی‌های پایه‌ای
 2. ویژگی‌های رفتاری
 3. عملکرد اختصاصی
 4. مهارت رفتاری
 5. ابعاد رفتاری
 6. رضایت شغلی
 7. تعهد سازمانی
 8. مسئولیت شغلی
 9. جانشینی و ارتقاء
 10. آنالیز و جمع‌بندی موارد 1 تا 9
 • مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار: قابلیت یکپارچگی با کارتابل سیستم منابع انسانی
 • قابلیت ایجاد ارتباط بین ماژول‌هایی که دارای ارتباط معنادار با هم هستند (برای نمونه ارتباط بین بخش تجزیه تحلیل شغل و ارزیابی عملکرد)
رویکردهای قابل بررسی :

راه‌حل‌های پیشنهادی برای حل مسئله

(راه‌حل‌های پیشنهادی لزوماً محدود به پیشنهادهای زیر نخواهد بود)

سیستمی که قابلیت ایجاد ارتباط بین ماژول‌هایی که دارای ارتباط معنادار با هم هستند را دارا باشد (برای نمونه ارتباط بین بخش تجزیه تحلیل شغل و ارزیابی عملکرد)

نوع همکاری مطلوب :

براساس پیشنهادها قابل مذاکره خواهد بود.

موارد مورد نیاز در پیشنهادات :

 

کلیه موارد زیر در طرح ارائه‌شده باید مشخص شوند:

 • تشریح کلیه مراحل فنی.
 • تشریح خروجی ­های حاصل از فرایند.
 • جدول زمان‌بندی و مراحل اجرای روش موردنظر.
 • هزینه­ های موردنیاز برای اجرای طرح.
 • توصیف تیم/ سازمان (رزومه علمی و اجرایی تیم یا فرد)

کلیه فناوران، شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه می توانند پیشنهادهای خود را از طریق سایت(روی لینک ارسال پاسخ در انتهای این صفحه کلیک کنید) یا پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال نمایند.

همچنین به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02188398563 - 02188398543 تماس حاصل فرمائید.

تاریخ عنوان فایل عملیات
96/08/21 RFP دانلود فایل
96/08/21 Proposal Template دانلود فایل
ارسال پاسخ